Tipy&Triky

Pořiď si výstavní stehna

7. května 2011 v 16:24 | www.krasna.nova.cz
Sexy stehna
Období šortek a minisukní je tu. Jsi majitelkou nohou, které se ti moc vystavovat nechce? Stačí pevná vůle a trocha dřiny a změní se to.
Máš pocit, že kolem tebe chodí jen samé modelky na superštíhlých nožkách, které za všechno vděčí přírodě. Ba ne. Štíhlé nohy nejsou zadarmo. Chce to se hlídat a občas si dát pořádně do těla.

Výsledný dojem ale není jen o štíhlosti nebo oplácanosti. Hezká stehna si můžeš vykouzlit i úplně jinak než ve fitku.

Sáhni po žiletce

Spousta holek se holí jen od kolen dolů. Ok, možná máš i ty na stehnech jen pár chloupků, navíc jemnějších a světlejších, a tak krátké sukně stejně nenosíš. Jenže nevíš, kdy ti vykouknou a zalesknou se na sluníčku. Takže úkol číslo jedna - sáhni po žiletce.

Vyzmizíkuj celulitidu

Zdobí tvá stehna pár prvních ďolíčků? Začni s nimi bojovat, dokud se dá ještě vyhrát. Hodně pij, hýbej se, osvoj si zdravější jídelníček a zapoj i speciální kosmetiku. Nespoléhej na to, že dokáže zázraky, ale pokud dodržíš i ostatní, podpoří tvou proměnu.

Nohy nejsou jenom stehna

Jsou tvá stehna rosolovitá, tlustá a naprosto nemožná? Rozšiř si obzory a vnímej svoje nohy komplexně. Pokud máš hezká a štíhlá lýtka, upoutej pozornost na ně. Stehna zamaskuj delší sukní nebo capri kalhotami a dej na odiv své hezčí partie. Rozhodně do chvíle, než si vybojuješ hezčí partie i na těch problematických místech.


Cvičení na nohy


Jak na to? Nejlépe cvičením!

Dřepy do výpadu - posiluješ přední část stehen.

Jako nejúčinnější se prokázaly takzvané "dřepy do výpadu". Postav se zpříma, ruce v bok. Nyní jdi do mírného podřepu. Z této polohy proveď s výdechem velký krok vpřed a zároveň klek na jednu nohu. Druhá svírá s podložkou pravý úhel. Pak se pomalu vracej do původní polohy. Čím pomaleji, tím více svaly zabírají. Opakuj desetkrát ve třech sériích. Cvik samozřejmě proveď také na druhou stranu.


Podřepy - posiluješ přední část stehen.

Postav se zpříma, nohy měj mírně rozkročené, zhruba na šířku ramen. Ruce pokrč a ohni v loktech. S výdechem ruce napřáhni vpřed, nohy pokrč v kolenou (jako bys jela na lyžích). S nádechem se pomalu vrať do výchozí polohy. Cvik opakuj po patnácti ve třech sériích.


Se židlí - posiluješ vnitřní část stehen.

Sedni si na podložku, rozkroč nohy a zapři je (třeba o nohy židle, přičemž tvoje kotníky se z vnitřní strany opírají o nohy židle). S výdechem pevně tiskni stehna k sobě, vydrž 5 sekund a pomalu povol. Cvik opakuj patnáctkrát ve třech sériích.


Turecký sed - posiluješ vnitřní část stehen.

Posaď se do tureckého sedu. Rukama se zapři o kolena. Nyní s výdechem zatlač na kolena a roztáhni stehna od sebe. Vydrž asi 5 sekund a pomalu vracej zpět. Pokud nohy nemáš protažené, ucítíš nejdříve, jak se ti protahují třísla, ale po chvíli určitě poznáš, jak se ti svaly namáhají. Opakuj dvacetkrát, alespoň dvě série.

Podřep, kolena do stran - posiluješ vnitřní část stehen.

Postav se zpříma, nohy rozkroč od sebe na šířku ramen, ruce v bok. Poté protoč paty k sobě, špičky od sebe. Z této polohy jdi s výdechem do podřepu (kolena od sebe) tak, abys cítila tlak na přední straně stehen. Napočítej do tří a pomalu se vracej do výchozí polohy. Opakuj desetkrát ve třech sériích.


Leh se stolkem - posiluješ vnitřní stranu stehen.

Polož se na bok, opři se o loket. Horní nohu opři o hranu stolu nebo židle, spodní noha je natažená pod stolem. V této poloze spodní nohu přitahuj s výdechem co nejvýš ke stolu, v maximální poloze napočítej do deseti a pomalu nohu vrať zpátky. Totéž proveď na druhou nohu. Cvik opakuj desetkrát ve třech sériích.

Leh - vnitřní strana stehen

Lehni si na bok, loktem se opři o zem. Spodní noha je natažená a druhá noha pokrčená v koleni před ní. Nyní s výdechem zvedej spodní nohu co nejvíc to jde, přičemž musí být pořád natažená. Cvik opakuj desetkrát ve třech sériích na obě nohy.


Leh - posiluješ vnitřní stranu stehen

Ležíš na pravém boku, pravou nohu můžeš mírně pokrčit. Levou rukou se opíráš před tělem. Špičku nepropínat, tlač patu vpřed, nohou kmitej nahoru a dolu, snaž se nedotknout podlahy. Po 1 - 3 minutách vystřídej strany.


Zdvihání pánve - posiluješ vnitřní stranu stehen

Lehni si na záda, pokrč kolena, chodidla polož na podložku. Ramena a lopatky jsou na podložce. Zvedni pánev nad podložku. Pozor - ramena a lopatky zůstávají přitisknuté k zemi. Nyní přednož jednu nohu, špičku nepropínej, protlač patu, druhou nohu tlač do podložky, vydrž 10 sekund. Opakuj patnáctkrát pro každou nohu, ve 3 sériích.


Výpady do stran - posiluješ vnitřní stranu stehen.

Postav se zpříma, nohy jsou od sebe na šířku pánve. Zpevni břišní svaly, mírně podsaď pánev. Přejdi do podřepu tak, aby stehna byla rovnoběžně s podložkou. V podřepu udělej s výdechem výpad vlevo, vydrž a pomalu se vracej do výchozí pozice. Totéž opakuj pravou, strany pravidelně střídej. Opakuj patnáctkrát pro každou nohu, ve 3 sériích.

Hubnoucí tajemství číňanek

17. dubna 2011 v 16:03
*Totálně mě asijatky fascinují, ty jejich postavy.. Uuh..*

Taky jste si všimla, jak jsou čínské ženy štíhlé? Snad jen málokterá z nás by se vešla do oblečení, které nosí tyto drobné a elegantní dámy. My víme, jak to dělají. Nevěříte? Tak čtěte dál! Čínská kuchyně je totiž přímo ideální pro štíhlou linii. Nemáme na mysli ovšem ta přemaštěná jídla, která koupíte v levném čínském bistru na rohu vaší ulice. Tyto kulinární paskvily totiž mají s klasickou východní kuchyni pramálo společného.

Rýže a čaj

Samozřejmě, nejen čaj a rýže, ale také sója, zázvor nebo chilli. Tyto ,,štíhlé" potraviny mají Číňané na svém jídelníčku prakticky každý den. A k tomu navíc ještě spoustu zeleniny - nakrájené nadrobno a jen krátce povařené ve woku (postačí jakákoliv hluboká pánev), aby zůstala křupavá a bohatá na vitaminy. Číňané se vyhýbají hustým, kalorickým omáčkám a tučným přílohám. Jejich polévky bývají většinou čiré, nikdy ne těžké a krémové.

Tajemství kousek po kousku

 1. Chilli - malé papričky mají pálivě ostrou chuť a tak ,,rozehřejí" kilogramy. Teplo totiž aktivuje látkovou výměnu a trávení. Pokud je na vás ale chilli moc ostré, můžete do jídel raději použít semínka a dělicí blány z klasické papriky.
 2. Sója - bílkoviny jsou stavebními kameny hormonů odbourávajících tuky a sója je bílkovin plná. Nejoblíbenějším výrobkem ze sóji je tofu. Nejlepší je okořeněné paprikou nebo marinované v sójové omáčce.
 3. Rýže - lehce stravitelné sacharidy nadlouho nasytí, přitom jedna porce rýže (asi 30 g) má pouze 104 kalorie. Kupte si ale raději rýži Basmati nebo asijskou lepivou rýži. A jezte ji hůlkami - budete jíst pomaleji a rychleji se nasytíte.
 4. Zelený čaj - obsahuje polyfenoly, což jsou látky, které prokazatelně podporují spalování tuků a tím zabraňují tomu, aby se ukládaly v těle. Zelený čaj pijte 3x denně.
 5. Zázvor - dobrý urychlovač trávení. Žluté hlízy obsahují ostrou látku gingerol a ta pomáhá žaludku a střevu se rychleji vyčistit. Čerstvý zázvor najemno nastrouhejte, skvělý je s asijskými nudlemi.
zdroj: prozeny.cz

Mýtus kolem "zázračných" potravin

23. listopadu 2010 v 17:01
.. jablečný ocet
! Hrozí poškození zdraví
Použití více než několika kapek jablečného octa do salátu je nepoživatelné a rovněž nebezpečné, proto se jeho vlivem na hubnutí žádný výzkum nezaobírá. Podle experimentů na zvířatech by člověk potřeboval na zhubnutí minimálně 3 polévkové lžíce octa denně (40ml). Taková dávka ale na zvířatech vyvolala velké množství vedlejších účinků. Mimo jiné například vředové postižení na sliznici. Tato metoda je tedy v malém množství (pár kapek octa do salátu) pro hubnutí neúčinná, ve větší dávce vysloveně zdraví škodlivá.

Tipy při vážení

5. října 2010 v 16:22

1. Jsi oblečená

>>> Přírůstek: až 2 kg
Jestliže jsi se včera večer svěřila svému počitadlu jen v kalhotkách a podprsence, nečekej dnes, kdy na něm stojíš v županu, že k vám bude milosrdné. Važ se vždy jen ve spodním prádle nebo na "Evu", protože vše ostatní ti kila jen a jen přidává. Což je logické, nemyslíš?

2. Ukrutná žízeň

>>>Přírůstek: až 1 kg
Ve vodě není žádný tuk ani sacharidy, takže po ní neztloustneš. Ale má také svou váhu, a pokud jí vyzunkneš najednou třeba litr, jsi automaticky těžší. Naštěstí ji naše tělo nejen díky pocení brzy zpracuje.

3. Včera byla pařba

>>>Úbytek: 1 až 2 kg
Je to pravda odvěká, že alkohol dehydruje. To proto se po ránu cítíme tak "skvěle": máme sucho v ústech, bolí nás hlava, možná se nám chce zvracet nebo odbíháme na toaletu se slabým průjmem. Tato baječná kombinace způsobí, že i po smršti sladkých koktejlů budeš ráno vážit míň. Mimochodem, večerní dávka alkoholu tě zbavila i spousty minerálních látek a bílkovin...
Život je však spravedlivý, jakmile svou zuřivou žízeň po pařbě uhasíš, začneš zase automaticky přibírat. Také je dobré vědět a respektovat, že alkohol v malém množství tělu celkem prospívá: rozpouští tuky, zlepšuje jejich trávení, uvolňuje stres a napětí, podporuje spalování sacharidů, které promění na energii, čímž nás vlastně povzbudí. Pivo a víno obsahují kromě alkoholu a cukrů také blahodárné minerální látky, antioxidanty, vitaminy, flavonoidy.

Hubnutí se skořicí

22. srpna 2010 v 11:12
"Chceš zhubnout zdravě a bez námahy? Vypij ráno nalačno a večer před spaním šálek čaje nebo vody s medem a skořicí. Za deset dní uvidíš," řekla mi kámoška-bylinkářka. A měla pravdu. Po dvou týdnech mi byly volnější džíny.
↓cč

Super spalovač tuků

3. července 2010 v 10:52
Super spalovač tuků ikdyž se to nezdá: salátová okurka+bílý jogurt+ovesný vločky+sůl,koření-všecko smíchat.zní to divně,ale funguje to! dokonce aj dobře chutná.Nej je to jíst před spaním,páč to spaluje tuky hlavne když spíme

Mno nevím nevím.. Co si o tom myslíte vy´? =D=D


Diety celebrit - Sushi,zelenina a řasy

24. června 2010 v 21:39Nezoufejte, rozhodně nejste sama, kdo svádí marný boj s nechtěnými kily. I slavné osobnosti občas podlehnou mlsání více, než je zdrávo. A tak se z ničeho nic na jejich vypracovaných tělech vytvoří nevzhledná pneumatika.

Rýže vs. Knedlíky xD

23. června 2010 v 18:26

Zhubnu rychleji když..

5. června 2010 v 15:46
Přestanu už konečně jíst to bílé pečivo!

Tam kam si můžu dojít, půjdu pěšky místo jízdy tramvají/busem/metrem

Linie syrovátka

5. června 2010 v 15:24
LINIE SYROVÁTKA ANANAS 400 GLINIE SYROVÁTKA ČOKOLÁDA 350 GLINIE SYROVÁTKA 400 G
 • LINIE SYROVÁTKA PŘÍRODNÍ
 • LINIE SYROVÁTKA OCHUCENÁ - ANANAS, ČOKOLÁDA
Nápoj na bázi syrovátky s vyšším obsahem bílkovin, nízkým glykemickým indexem a řadou dalších funkčních složek. Nápoj, který napomáhá udržet optimální hmotnost.
Při snižování nadváhy je důležité dodávat do organismu větší množství bílkovin a menší množství sacharidů(cukrů).
Syrovátkový nápoj Linie je dokonalý pomocník při redukčním režimu.
Složení tohoto nápoje se výrazně liší od ostatních syrovátek na trhu.
 • má o 100 % vyšší obsah bílkovin. Syrovátkové bílkoviny výrazně tlumí pocit hladu.
 • obsahuje L-karnitin v nutričně významném množství, který napomáhá odbourávání tuků. L-karnitin navíc zabraňuje únavě, která často hubnutí provází.
 • ovesná vláknina prodlužuje pocit sytosti po jídle a zlepšuje zažívání. Spolu s lecitinem pomáhá snižovat cholesterol v krvi.
 • lecitin zlepšuje schopnost paměti a duševní výkon obecně, udržuje hladiny krevních tuků v normálním rozmezí.
 • je obohacen o všechny základní vitamíny a minerály, které přispívají k dobrému zdraví i kondici.
Dietní vlastnosti syrovátkového nápoje LINIE má za následek také nízká
energetická hodnota, nízký obsah tuku, vysoký obsah bílkovin, L-karnitinu a všech dalších funkčních složek obsažených ve výrobku.
Neobsahuje cukr ani náhradní sladidla (Syrovátka linie natural), proto je vhodný i pro diabetiky.
Nápoj lze kombinovat s klasickými dietními jídly (zeleninové saláty,jogurty,ovoce,kuřecí maso,ryby,cereálie).
Nápoj si můžete také dochutit dle své chuti.

Hmotnost 400 g.

Doporučeno společností STOB - hubneme s Ivou Málkovou.

Distribuce

Tento výrobek žádejte v lékárnách a prodejnách zdravé výživy.
Pokud lékárna momentálně výrobek nemá, nebo nevede, neostýchejte se požádat o jeho objednání.

100g - cca 1500kj / 350kcal

250ml (1porce) - cca 368kj / 90kcal

250ml -bílkoviny - 5,8g

250ml -tuk - 1,98g

250ml -sacharidy - 11,5g

****CO NEJDŘÍV SI JE KOUPÍM ;o) ASI TY ČOKOLÁDOVÝ A PŘÍRODNÍ ;o) Máte s nimi někdo nějaké zkušennosti ? Jak to vůbec chutná.. ?

Šňupací tabák (Snuff)

23. května 2010 v 13:25 | karol
Tohle asi nikdy no blogu nemá, je to jen podle mých zkušenností, ale docela dobře mi šňupací tabák (mentolovej) potlačí chuť k jídlu.. Třeba když mám chuť na něco sladkýho tak si šňupnu a ten mentol to potlačí.. Nebo když by vám to nepomohlo tak je ještě možnost si šňupnout fakt hodně moc.. to se vám pak bude motat hlava a věčinou je i dost blbě od žaludku takže na nějaký jedení tak na půl hoďky zapomenete =D

1 krabička (10 g) mi vydrží asi na 14 dní a to šňupu docela dost už sem závislá a hodně kámoškám dávám od sebe.. Takže to vydrží dlouho a stojí to okolo 30 kč
Já mám červenej Red Bull ten je nejčastější.. Ještě sem měla ňákej modrej hnsu ale ten byl slabej a  kámoška mi pak řekla že to je největší svinstvo..

Tak to schválně vyzkoušejte, ale fakt bacha na tu závislost.. je v tom nikotin.. Já byla závislá asi po jedný krabičce xD Zdravotně by vám to škodit nemělo pokud to nebudete moc přehánět !!

Sehnat se to dá skoro v každé trafice.. Existují třeba ještě ovocné nebo colové příchutě, to zatím ale nemlůžu sehnat.. =o(

použití : Jednoduše si vyklepnete malou kupičku na hřbet ruky, jednu nosní dirku si zacpete a druhou dáte ke kupičce a prudce to šňupnete.. Já to ae dělám spíš tak že si udělám kupičku nebo čárku na stole, vezmu brčko jednu dirku si zacpu a šňupnu to brčkem.. Ale to se vám pak spíš víc motá hlava..Pokud s tím máte taky ňáký zkušennosti napište =*

Bílý čaj

1. května 2010 v 21:30

Bílý čaj

Je znám v Číně po dlouhou dobu. Zde v Evropě si rychle buduje jméno a dostává se do povědomí díky své lahodné chuti a účinkům. Do nedávna byl lidem nedostupný a užívali jej jen čínští císaři, kteří jím na důkaz své moci a bohatství hostili své důložité návštěvy. Bílý čaj Pai Mu Tan (Bílá pivoňka) má zlatavý nálev a nasládlou chuť, kterou získáva díky své zcela ojedinělé kombinaci pěstování, sběru a sušení. Čajovníky jsou stíněny, aby se omezila tvorba chlorofilu (proto má světlejší barvu) a sbírají se jen nerozvinuté lístky brzy z jara před monzumy. Lístky se nechají vysušit na slunci a nijak se dále neupravují. Díky čemuž takto můžeme ochutnat čaj ve své nejryzejší podobě. Podle tradiční čínské medicíny má bílý čaj velmi příznivé zdravotní účinky na lidské zdraví. Stimuluje činost nervové soustavy, chladí játra - po náročné práci. Detoxikuje organizmus a v neposlední řádě napomáha hubnutí.

Nedávné klinické testy bílého čaje německých farmakologů prokázaly přirozenou přítomnost látek omezující růst a množení tukových buněk.
http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/image?id=11949
Já si ho URČITĚ koupím a budu ho pít společně se zeleným ;o)

Elixíry krásy

4. dubna 2010 v 11:10 | mynewbestfriendana.blog.cz

Elixíry krásy


Aby byly krásné vlasy, postava, nehty i pleť, nestačí jen kupovat nejnovější kosmetické přípravky. Mnohem důležitější je dodat do organismu všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Je plno přírodních zdrojů, které mohou přispět k vaší kráse a zdraví.

Co jíst při hubnutí ?

4. dubna 2010 v 11:07 | mynewbestfriendana.blog.cz
No především potraviny, které nám pomáhají v boji s přebytečnými kilogramy. Jsou to takové, které zabraňují usazování tuků a pomáhají nám při hubnutí.

Které potraviny mají zelenou?

Při snižování nadváhy by neměly chybět ve vašem jídelníčku především celozrnné potraviny, rýže, okurky, melouny, karotka, dýně, špenát, celer, kysané zelí…. Všechny tyto potraviny jsou bohaté na vitamíny a hlavně obsahují málo kalorií.
I grep je ovoce pro naše zdraví velmi prospěšné, obsahuje málo kalorií a tím napomáhá při hubnutí.

Chrom a draslík

Co jíst, když bojujeme s obezitou?Dále pomáhají snižovat nadváhu minerály, především chrom zamezuje přejídání. Nejbohatší zdroje: telecí játra, sýry, celozrnné výrobky, brambory, kukuřice, černý čaj a med.
A dále je to draslík, který povzbuzuje látkovou výměnu. Nejbohatší zdroje jsou sója, fazole, čočka, arašídy, sušené švestky či meruňky, datle, kokos, ořechy, rozinky, špenát, paprika, jablka a hroznové víno.


Několik jídelníčkových tipů

Strava, která je bohatá na vlákninu, dodává objem. Cítíte se po ní nasycení a hlad dostanete za mnohem delší dobu, než u stravy s malým obsahem vlákniny.
Lidé trpící nadváhou (ovšem nejen oni) by měli jíst častěji (přibližně 4x až 5x denně) menší porce jídla. V závislosti na denním režimu by tak měli jíst každé 3-4 hodiny.
Jezte, jen když máte hlad!
Velmi důležitý je pitný režim, který se musí dodržovat nejen v létě ale po celý rok! Nejlépe žízeň zaženete obyčejnou vodou, ale poslouží i neslazený čaj nebo naředěný džus. Ne nadarmo se říká, že hlad je často převlečená žízeň!
Při nadváze se nesmí zapomínat na pohyb. Může to být turistika, jízda na kole nebo plavání.
Obezita není jenom problém estetický, ale je spojený s celou řadou onemocnění, díky špatným stravovacím návykům a nedostatečnému pohybu. Proto s ní musíme včas bojovat, abychom si dále nevhodnými stravovacími návyky neublížili.

Spalování KJ

4. dubna 2010 v 11:00 | mynewbestfriendana.blog.cz
Výdej energie a úbytek tuku za hodinu (osoba 70 kg)
AktivitaRychlost
Výdej energie (kJ/hod.)
Úbytek tuku (g/hod.)
Aerobik střední intenzita1 800
59
Aerobik vyšší intenzita
2 300
77
Rychlá chůze do kopce
7 km/h
4 200
141
Velmi rychlá chůze po rovině
8 km/h
2 700
91
Rychlá chůze po rovině
7 km/h
1 600
53
Zrychlená chůze po rovině
6 km/h
1 050
37
Normální chůze po rovině
5 km/h
850
29
Pomalá chůze po rovině
3 km/h
740
25
Chůze z kopce (pomalu)
2 km/h
850
28
Rychlý běh
18 km/h
4 400
148
Běh
12 km/h
3 350
112
Běh zvolna
9 km/h
2 800
95
Tanec (intenzivní)
2 000
68
Brisni Tanec
1 750
58
Rychlá jízda na kole
21 km/h
2 550
86
Svižnější jízda na kole
15 km/h
1 600
55
Jízda na kole
9 km/h
1 100
37
Kondiční gymnastika
2 000
68
Rekreační gymnastika
924
31
Kondiční plavání
1,2 km/h
1 300
44
Aqua-aerobik
2 500
84
Squash
3 700
124
Basketbal
2 400
80
Volejbal
1 200
40
Stolní tenis
1 350
45
Tenis
1 700
57
Pro srovnání
Bazální metabolismus294
10
Spánek
294
10
Řízení auta
480
16
Mytí oken, úklid
900
30
Vaření
800
26
Výdej energie a úbytek tuku za hodinu (osoba 70 kg)
AktivitaRychlost
Výdej energie (kJ/hod.)
Úbytek tuku (g/hod.)
Aerobik střední intenzita1 800
59
Aerobik vyšší intenzita
2 300
77
Rychlá chůze do kopce
7 km/h
4 200
141
Velmi rychlá chůze po rovině
8 km/h
2 700
91
Rychlá chůze po rovině
7 km/h
1 600
53
Zrychlená chůze po rovině
6 km/h
1 050
37
Normální chůze po rovině
5 km/h
850
29
Pomalá chůze po rovině
3 km/h
740
25
Chůze z kopce (pomalu)
2 km/h
850
28
Rychlý běh
18 km/h
4 400
148
Běh
12 km/h
3 350
112
Běh zvolna
9 km/h
2 800
95
Tanec (intenzivní)
2 000
68
Brisni Tanec
1 750
58
Rychlá jízda na kole
21 km/h
2 550
86
Svižnější jízda na kole
15 km/h
1 600
55
Jízda na kole
9 km/h
1 100
37
Kondiční gymnastika
2 000
68
Rekreační gymnastika
924
31
Kondiční plavání
1,2 km/h
1 300
44
Aqua-aerobik
2 500
84
Squash
3 700
124
Basketbal
2 400
80
Volejbal
1 200
40
Stolní tenis
1 350
45
Tenis
1 700
57
Pro srovnání
Bazální metabolismus294
10
Spánek
294
10
Řízení auta
480
16
Mytí oken, úklid
900
30
Vaření
800
26
Výdej energie a úbytek tuku za hodinu (osoba 70 kg)
AktivitaRychlost
Výdej energie (kJ/hod.)
Úbytek tuku (g/hod.)
Aerobik střední intenzita1 800
59
Aerobik vyšší intenzita
2 300
77
Rychlá chůze do kopce
7 km/h
4 200
141
Velmi rychlá chůze po rovině
8 km/h
2 700
91
Rychlá chůze po rovině
7 km/h
1 600
53
Zrychlená chůze po rovině
6 km/h
1 050
37
Normální chůze po rovině
5 km/h
850
29
Pomalá chůze po rovině
3 km/h
740
25
Chůze z kopce (pomalu)
2 km/h
850
28
Rychlý běh
18 km/h
4 400
148
Běh
12 km/h
3 350
112
Běh zvolna
9 km/h
2 800
95
Tanec (intenzivní)
2 000
68
Brisni Tanec
1 750
58
Rychlá jízda na kole
21 km/h
2 550
86
Svižnější jízda na kole
15 km/h
1 600
55
Jízda na kole
9 km/h
1 100
37
Kondiční gymnastika
2 000
68
Rekreační gymnastika
924
31
Kondiční plavání
1,2 km/h
1 300
44
Aqua-aerobik
2 500
84
Squash
3 700
124
Basketbal
2 400
80
Volejbal
1 200
40
Stolní tenis
1 350
45
Tenis
1 700
57
Pro srovnání
Bazální metabolismus294
10
Spánek
294
10
Řízení auta
480
16
Mytí oken, úklid
900
30
Vaření
800
26
Aerobic - tanec0.419 kJ/min/kg
Aerobic - všeobecně0.419 kJ/min/kg
Běh 10km/h (6' na km)0.699 kJ/min/kg
Běh 11km/h (5'25'' na km)0.803 kJ/min/kg
Běh 12km/h (5' na km)0.942 kJ/min/kg
Běh 13km/h (4'40'' na km)0.985 kJ/min/kg
Běh 14km/h (4'15'' na km)1.048 kJ/min/kg
Běh 16km/h (3'45'' na km)1.117 kJ/min/kg
Běh 17km/h (3'30'' na km)1.257 kJ/min/kg
Běh 8km/h (7'30'' na km)0.559 kJ/min/kg
Běh 9km/h (6'40'' na km)0.628 kJ/min/kg
Běh do kopce0.956 kJ/min/kg
Běh do schodů1.048 kJ/min/kg
Box (sparring)0.629 kJ/min/kg
Box do pytle0.419 kJ/min/kg
Chůze - intenzivní0.28 kJ/min/kg
Chůze - pomalá0.174 kJ/min/kg
Chůze - střední0.245 kJ/min/kg
Chůze po schodech0.559 kJ/min/kg
Jízda na horském kole - průměr0.594 kJ/min/kg
Jízda na kole - pomalá0.28 kJ/min/kg
Jízda na kole - rychlá1.117 kJ/min/kg
Jízda na kole - střední0.559 kJ/min/kg
Jízda na rotopedu - pomalá0.385 kJ/min/kg
Jízda na rotopedu - průměrná0.489 kJ/min/kg
Jízda na rotopedu - rychlá0.734 kJ/min/kg
Jízda na rotopedu - velmi rychlá0.874 kJ/min/kg
Jogging0.489 kJ/min/kg
Kruhový trénink0.559 kJ/min/kg
Plavání - klidné0.419 kJ/min/kg
Prostná - energicky0.559 kJ/min/kg
Prostná - slabě/středně0.314 kJ/min/kg
Step aerobic0.431 kJ/min/kg
Stretching0.28 kJ/min/kg
Tao aerobic - silné údery0.488 kJ/min/kg
Tao aerobic - slabé údery0.349 kJ/min/kg
Trampolína - malá0.349 kJ/min/kg
Veslování - silné0.869 kJ/min/kg
Veslování - slabé0.677 kJ/min/kg
Veslování - trenažér0.662 kJ/min/kg
Vzpírání - intenzivní0.572 kJ/min/kg
Vzpírání - mírné0.345 kJ/min/kg
Zdravotní cvičení0.385 kJ/min/kg
Šlapadlo0.419 kJ/min/kg
Šplh0.699 kJ/min/kg

Informace - jak vypočítat vydanou energii:
Celková vydaná energie = hodnota z tabulky * délka trvání sportu(min) * Vaše hmotnots(kg)
Pro výpočet můžete použít následující formulář:

Pomocník při hubnutí - Psyllium

4. dubna 2010 v 10:57 | mynewbestfriendana.blog.cz

Vláknina Psyllium

(Jitrocel indický - Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii.

Nejvyšší dostupná kvalita!


K léčení se využívá hlavně osemení (vyčištěné obaly semen - Plantago ovata husk), která jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu.

Nejvyšší dostupná kvalita! Doplněk stravy.
Psyllium (Jitrocel indický - Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii.
K léčení se využívá hlavně osemení (vyčištěné obaly semen - Plantago ovata husk), která jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu.
Psyllium - nejkvalitnější surovina pochází z Indie. Z této oblasti ho dováží firma Dr. POPOV v nejvyšší dostupné kvalitě. Každá šarže Psyllia je v ČR pečlivě testována v akreditované laboratoři po stránce kvality a mikrobiologie. Firma Dr. POPOV je také prvním úspěšným českým vývozcem Psyllia do Evropské Unie.

Upozornění:

Vzhledem k tomu, že se na trhu objevuje více druhů Psyllia z různých oblastí a rozdílných kvalit, můžeme níže uvedené účinky garantovat pouze u Psyllia značky Dr. Popov.
Psyllium horší kvality může vyvolávat alergickou reakci.
Psyllium - stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina, vzniklá vyčištěním semen obalů Jitrocele indického. Neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické přísady. V indické ajurvédě (tradiční indické medicině) se užívá přes 2 tisíce let. Psyllium dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice a není návykové. V trávicím traktu zvětšuje až 40 x svůj objem. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním - mechanickou silou jako píst - odsouvá z trávicího traktu škodlivé splodiny. Potenciální škodlivé (jedovaté a rakovinotvorné) látky jsou ve střevech gelem absorbovány a snižuje se tak jejich kontakt se sliznicemi žaludku a střev. Nabobtnáním Psyllia vzniká pocit "falešného zasycení" a zmenšuje se touha po jídle, což je důležité při snižování nadváhy.
Každodenní zdravá stolice je základem čistoty organizmu a u všech bez výjimky důležitým kritériem pevného zdraví. Správná stolice je nepáchnoucí, světlejší, hustá a má konzistenci jílu. V případech, kdy stolice tato kritéria nesplňuje, je vždy na místě užití Psyllia.
Více informací o Psylliu na www.psyllium.cz.

MOJE ZKUŠENOST:Tak tohle je fakt dobrá věc...Tedy jak se to vezme.. Na chut je to ta nejodpornější věc co sem kdy měla v puse ale jinak to je parádní,hodně to zaplní žaludek a je obecně známá věc,že vláknina je zdravá,dobrá a pomáhá při redukci váhy..Hezky vás to pročistí a navíc zaplní..co víc si přát? Jestli vám bude na chut taky tak odporná jako mě,není problém dát jí misto do vody,do džusu,jogurtu..ted me napadlo jaký by to bylo v mlíku?To brzo zkusim. Jinak se prodávají i s ovocnými příchutěmi-ty ale nedoporučuju,sice není cejtit ta odporná houbová chut ale zato si pochutnáte na nesnesitelně sladkým,chemickým a umělím čímsi,co určitě není tak zdravý jako Psyllium bez příchuti.Tak šupejte do lékárny nebo klikněte na nějakej e-shop a kupujte Doporučuji...

Thin x Fat

6. března 2010 v 16:32
celý článek!!!!

Meloun je ideální na hubnutí

6. března 2010 v 14:33


MELOUN JE IDEÁLNÍ NA HUBNUTÍ !

Chcete zhubnout? Pusťte se do melounů, všechny druhy melounů jsou prospěšné pro redukci váhy, protože obsahují 90 až 93 % vody, podle druhu melounu. I v případě, že na dietu nemyslíte, meloun vám prospěje minerály (má hlavně draslík a sodík) i vitamíny - zejména A a C a pro svůj močopudný účinek jsou melouny vhodné rovněž při ledvinových poruchách.

Propijte se ke štíhlosti

6. března 2010 v 13:43
Víte, že vláknina v naší stravě bez vody nefunguje a že bez dostatku tekutin nejde zhubnout?

Vlákninu, dřív většinou považovanou za odpad, dnes odborníci doporučují jako jednu z nejdůležitějších složek zdravé výživy.
Je obsažena v celozrnných produktech, luštěninách, zelenině a ovoci, a prospívá prvotně v zažívacím traktu. Tam urychluje střevní pohyby, pomáhá "odsunovat" nevhodné látky ven z organismu a brání vstřebávání tuků, takže v důsledku pomáhá zachovat zdravé srdce a celý oběhový systém.

S vlákninou se také mnohem lépe dodržuje redukční dieta. "Vláknina je schopna absorbovat velké množství vody. Tím vytváří v žaludku a ve střevech měkkou houbovitou hmotu, která zpomaluje využití cukrů a způsobuje pocit sytosti. Vláknina tedy představuje přirozenou obranu proti přejídání, ale bez vody zůstanou její pozitivní funkce nevyužity," říká terapeutka Gabriela Knosová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.

zdroj: zdravi.centrum.cz

Top models and weight

6. března 2010 v 13:39

Zdroj : ww.no-food.blog.cz

Spalování kalorii

28. února 2010 v 11:04 | Karol

Do 100 kcal/h

Čtení, psaní, televize, rádio, šití, příprava a vaření jídla, rybaření, karty, úřednická práce, psaní na stroji plus další aktivity realizované vsedě a vyžadující pouze nepatrný pohyb rukou

100 až 200 kcal/h

Umývání a utírání nádobí, utírání prachu, oblékání se, ruční přepírání malých kousků prádla, žehlení, řízení auta, hraní na hudební nástroj, lehké zahradnické práce a další činnosti prováděné vestoje a vyžadující pomalý pohyb rukou

více v cč

Jak kouření ovlibňuje hubnutí

28. února 2010 v 10:50 | Karol

Vše souvisí se vším a tak i kouření ovlivňuje proces hubnutí. Nikotin podporuje enzym, který rozkládá lidský tuk. Výsledkem toho je, že při přechodu na kouření tělo několik kilogramů shodí. Tělo se poté brání a aktivitu enzymu postupně snižuje. Rozkládání tuků pak tedy není tak silné a tělo tolik nehubne. Jestliže pak kuřák přestane kouřit, trvá ještě několik týdnů, než dojde k obnově přirozené činnosti zmíněného enzymu. Jakékoli další nabírání hmotnosti již není způsobeno nikotinem.
 
 

Reklama